Deep Explorers
Nurkowanie Techniczne i Jaskiniowe
Cezary Czaro Abramowski


...być tam gdzie nie był jeszcze nikt

Kurs Extended Range i Trimix na wrakach chorwackiej wyspy Vis 2 - 11 czerwca 2023

                               

Zapraszamy nurków rekreacyjnych i technicznych na nasz czerwcowy wyjazd i nurkowania na najpiękniejszych wrakach wyspy Vis. Organizatorem wyjazdu jest koncesjonowane biuro podróży Nautica Safari natomiast DeepExplorers odpowiedzialne będzie za szkolenia i obsługę  nurków technicznych.


Dlaczego Chorwacja?

Temperatura wody w czerwcu przekracza 20 st. C, i mamy gwarantowaną słoneczną i letnią pogodę. Widoczność pod wodą może sięgać 20 - 30 metrów co zwiększa atrakcyjność podwodnych eksploracji.
Vis oprócz nurkowań wrakowych oferuje również piękne rafy dla entuzjastów morskiej fauny i flory oraz groty z niespotykaną nigdzie indziej grą świateł. Nasza wyprawa na pewno zadowoli każdego nurka - od poziomu OWD i nurkowań czysto rekreacyjnych, przez nurkowania na dużych transportowcach i kutrach (20-40m) do nurkowań zaawansowanych technicznie (40-80m).Wokół wyspy jest w sumie ok. 40 miejsc nurkowych. W planach mamy nurkowania na wrakach: Fortunal, Vasillios, B-24 Liberator, Brioni, Ursus i perła wyspy Vis czyli Latająca Forteca B-17.


Nurkujemy z polską bazą Nautica posiadającą na swoim wyposażeniu kilka łodzi oraz sprzęt i zaplecze dla nurków rekreacyjnych i technicznych.Zakwaterowanie: 

hotel Issa, pokoje dwuosobowe, łóżka osobne lub małżeńskie, położenie przy samej bazie. Posiłki HB (śniadania i obiadokolacje).

Cena za hotel Issa.

- pokój z widokiem na morze, 7 noclegów, wyżywienie HB, ubezpieczenie KL KR NNW i nurkowe do 40 m.  - 403 eur/osoba
- pokój z widokiem na park, 7 noclegów, wyżywienie HB, ubezpieczenie KL KR NNW i nurkowe do 40 m -   362 eur/osoba

Na nurkowania techniczne konieczne jest odrębne, własne ubezpieczenie. 

Dojazd:
przejazd w dwie strony komfortowym busem - 950 pln/osoba (paliwo, winiety, opłaty promowe, przemieszczanie się po wyspie)
Pakiety nurkowe:
10 nurkowań 310 EUR  
8 nurkowań 280 EUR  
6 nurkowań 230 EUR  

W cenie butla 12 lub 15 l, balast, przewodnik, kawa, herbata, woda, ciastka.

Nurkowania techniczne – dekompresyjne lub przedłużone
(nurkowania dekompresyjne, o głębokości przekraczającej 40 m, nurkowania trwające powyżej 60 minut lub wymagające asysty w podawaniu/odbieraniu butli)

- dopłata “TEC” do każdego nurkowania: 10 EUR
w cenie: support powierzchniowy, przedłużony czas nurkowania.

Ceny gazów innych niż powietrze:
ean50 butla 11L - 12 eur
tlen butla 7L - 12 eur (150 bar)
tlen butla 11L - 16 eur (150 bar)
hel 1L - 0.08 eur

Ubezpieczenie
W ramach wykupionego pakietu oraz zakwaterowania Nautica Vis oferuje nam ubezpieczenie KL, NNW oraz ubezpieczenie dla nurków rekreacyjnych do 40m (nurkowie techniczni muszą posiadać własne ubezpieczenie np. DAN).


Plan wyjazdu
Ruszamy w piątek 2 czerwca około południa z Warszawy i jedziemy do Splitu, w sobotę rano jest prom na wyspę Vis (płynie około 2.5h). Na miejscu jesteśmy około godziny 14:00. Wracamy promem w sobotę 10 czerwca i w Warszawie jesteśmy w niedzielę około południa.


Na naszym wyjeździe planujemy kursy:

4 - 6.06.2023  TDI  Extended Range 
6 - 9.06.20120  Trimix (normoskyczny)


W celu potwierdzenia rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w eur w wysokości 30% kwoty za zakwaterowanie  (lub równowartość w PLN po kursie NBP) na konto Nautica Safari. Na miesiąc przed wyjazdem dopłacamy do całości zakwaterowania.

Pytania i zapisy: tel. 500 11 03 11 lub mail czarek.abramowski@gmail.com

Pozdrawiam i zapraszam
Cezary Czaro Abramowski
SHARE

    Zostaw Komentarz

0 comments:

Prześlij komentarz