Deep Explorers
Nurkowanie Techniczne i Jaskiniowe
Cezary Czaro Abramowski


...być tam gdzie nie był jeszcze nikt

Test grubej bielizny 600 FT firmy Mola Mola


Coraz częściej zabieramy nasze suchacze do Egiptu, szczególnie w zimie i zawsze pada odwieczne pytanie: co włożyć pod skafander? Gruby ocieplacz jaki używamy w kraju? - za dużo, tylko bielizna termoaktywna? - trochę mało, no to co? Kupić cieńszy ocieplacz? Nasza polska firma Mola Mola zaproponowała mi test swojej najnowszej grubej bielizny o tajemniczo brzmiącej nazwie: 600 FT.

Miejsce testu: Egipt,
Termin: grudzień,
Warunki: woda 21-22st, nurkowania do 50 min.

Obiekty testu:
➡️przedstawicielka grupy „wiecznych zmarźlaków” czyli Iwo Na oraz
➡️ druga podatna na zimno grupa „instruktor w pracy” czyli ja.

Oboje używamy skafandrów suchych typu potocznie nazywane „ceraty” czyli ja Bare X-mission, a Iwona Dui TLS. Fajne, wygodne i lekkie w podróży, ale z minimalną funkcją ocieplającą, więc wszystko po stronie bielizny/ocieplacza.

Oboje byliśmy mile zaskoczeni, bo sama bielizna naprawdę zdała egzamin i śmiało można polecać jako alternatywę do cienkich ocieplaczy. Dodatkowo zawsze można użyć jako bieliznę podstawową pod gruby ocieplacz w kraju....szczególnie przy pogodzie jaką mamy dziś za oknem.Atutem może być też cena, za komplet 540 pln (270+270) czyli funkcja ocieplacza i bielizny w jednym brzmi całkiem ciekawie.

W lutym ruszam na mroźną północ szkolić Vikingów w nurkowaniu podlodowym a w marcu kolejne testy w Egipcie, tym razem poprzeczka wyżej czyli dłuższe i głębsze nurkowania techniczne - zobaczymy czy 600 FT da radę.

Cezary Czaro Abramowski
SHARE

    Zostaw Komentarz

0 comments:

Prześlij komentarz