Deep Explorers
Nurkowanie Techniczne i Jaskiniowe
Cezary Czaro Abramowski


...być tam gdzie nie był jeszcze nikt

Nurkowa majówka na Vis 28.04 - 05.05.2018


Jeżeli nie macie jeszcze planów na tegoroczną majówkę to zapraszamy na wspólny wyjazd na chorwacką słoneczną wyspę Vis. Wyjazd organizujemy w konwencji Dive&Family czyli zapraszamy nurków oraz ich rodziny, wspólnymi siłami postaramy się zorganizować opiekę dla dzieci tak aby każdy mógł zanurkować.

Dlaczego Chorwacja?
Temperatura wody w maju z dnia na dzień jest coraz wyższa (16-20 st.C), duża szansa na słoneczną i letnią pogodę. Widoczność pod wodą sięga 20 - 30 metrów co zwiększa atrakcyjność podwodnych eksploracji.

nurkowanie techniczne

Vis oprócz nurkowań wrakowych oferuje również piękne rafy dla entuzjastów morskiej fauny i flory oraz groty z niespotykaną nigdzie indziej grą świateł. Nasza wyprawa na pewno zadowoli każdego nurka - od poziomu OWD i nurkowań czysto rekreacyjnych, przez nurkowania na dużych transportowcach i kutrach (20-40m) do nurkowań zaawansowanych technicznie (40-80m).

Fortunal vis
Wokół wyspy jest w sumie ok. 40 miejsc nurkowych. W planach mamy nurkowania na wrakach: Fortunal, Vasillios, B-24 Liberator, Brioni, Ursus i perła wyspy Vis czyli Latające Forteca B-17.


B-17 Latająca Forteca
Oprócz pięknych wraków jest także kilka ciekawych miejsc oferujących możliwość poznania lokalnej podwodnej fauny i flory a w tym znana atrakcja turystyczna czyli Zielona Jaskinia.

Zielona Jaskinia

Nurkujemy z polską bazą Nautica poziadająca na swoim wyposażeniu kilka łodzi oraz sprzęt i zaplecze dla nurków rekreacyjncyh i technicznych.


Proponujemy zakwaterowanie w prywatnych apartamentach w miejscowości Vis.

apartament 1-2 osobowy - pokój z łóżkiem małżeńskim i łazienką, dostęp do kuchni letniej na zewnątrz budynku, cena 30 €/apartament/doba 

apartament 2+1 - sypialnia z łóżkiem małżeńskim, pokój dzienny z rozkładaną kanapą, kuchnia (w pełni wyposażona)  i łazienka, balkon z widokiem na zatokę, cena 50-52 €/apartament/doba  

apartament 4+1 - sypialnia 2 osobowa-łóżko małżeńskie, pokój-łóżko piętrowe, rozkładana kanapa w salonie z aneksem kuchennym (w pełni wyposażony), łazienka z prysznicem, cena                        65 €/apartament/doba 

W cenie apartamentu:  klimatyzacja, pościel, ręczniki, taksa klimatyczna, opieka rezydenta 

Uwaga: drogą mailową dostępna jest szczegółową ofertę ze zdjęciami poszczególnych apartamentów.
advanced nitrox cena

Pakiety nurkowe
Cena pakietów nurkowych (nurkowania do 70 min.):  
10 nurkowań 270 EUR  
8 nurkowań 240 EUR  
6 nurkowań 190 EUR  

-  w cenie butla 12 l. lub 15 l. balast, polski przewodnik, transport na miejsce nurkowe 
- zapotrzebowanie na butle 15l. należy potwierdzić przy rezerwacji w biurze  

Nurkowania techniczne trwające 70-110 minut i/lub wymagające asysty w podawaniu/ odbieraniu butli  dopłata "TEC" do pakietu nurkowego - 30 EUR  w cenie: butla stage - 11l., support powierzchniowy, przedłużony czas nurkowania  dopłata “TEC” do pojedynczego nurkowania technicznego - 10 EUR  w cenie: support powierzchniowy, przedłużony czas nurkowania  nurkowanie, którego czas przekracza 110 minut = dwa nurkowania z pakietu 

Uwaga: drogą mailową dostępny jest szczegółowy cennik gazów dla nurków technicznych.

Ubezpieczenie
W ramach wykupionego pakietu oraz zakwaterowania Nautica Vis oferuje nam ubezpieczenie KL, NNW oraz ubezpieczenie dla nurków rekreacyjnych do 40m (nurkowie techniczni muszą posiadać własne ubezpieczenie np. DAN).

Wyżywienie
We własnym zakresie, w apartamentach są w pełni wyposażone kuchnie (garnki, sztućce, talerze, kubki, szklanki, kuchenki, lodówki, zmywarka w dużym apartamencie), wspólne grille i wyjścia do licznych na Vis knajpek.

Dojazd
Jedziemy własnymi samochodami do Splitu, w sobotę rano jest prom na wyspę Vis (płynie około 2.5h). Możliwość wspólnego ulokowania w poszczególnych samochodach.
kursy nurkowania technicznego
Na naszym wyjeździe planujemy kursy:

03.05 - 06.05.2018 TDI Advanced Trimix  

W celu potwierdzenia rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 eur lub równowartość w PLN.
Pytania i zapisy: tel. 500 11 03 11 lub mail czarek.abramowski@gmail.com

Pozdrawiam i zapraszam
Cezary Czaro Abramowski
SHARE

    Zostaw Komentarz

0 comments:

Prześlij komentarz