Deep Explorers
Nurkowanie Techniczne i Jaskiniowe
Cezary Czaro Abramowski


...być tam gdzie nie był jeszcze nikt

Wyjazd nurkowy na chorwacką wyspę Vis 12 - 19 czerwca 2021

 

Zapraszamy nurków rekreacyjnych i technicznych na nasz czerwcowy wyjazd i nurkowania na najpiękniejszych wrakach wyspy Vis.

Dlaczego Chorwacja?

Temperatura wody w czerwcu przekracza 20 st. C, i mamy gwarantowaną słoneczną i letnią pogodę. Widoczność pod wodą sięga 20 - 30 metrów co zwiększa atrakcyjność podwodnych eksploracji.
Vis oprócz nurkowań wrakowych oferuje również piękne rafy dla entuzjastów morskiej fauny i flory oraz groty z niespotykaną nigdzie indziej grą świateł. Nasza wyprawa na pewno zadowoli każdego nurka - od poziomu OWD i nurkowań czysto rekreacyjnych, przez nurkowania na dużych transportowcach i kutrach (20-40m) do nurkowań zaawansowanych technicznie (40-80m).
Wokół wyspy jest w sumie ok. 40 miejsc nurkowych. W planach mamy nurkowania na wrakach: Fortunal, Vasillios, B-24 Liberator, Brioni, Ursus i perła wyspy Vis czyli Latające Forteca B-17.Oprócz pięknych wraków jest także kilka ciekawych miejsc oferujących możliwość poznania lokalnej podwodnej fauny i flory a w tym znana atrakcja turystyczna czyli Zielona Jaskinia.


Nurkujemy z polską bazą Nautica posiadającą na swoim wyposażeniu kilka łodzi oraz sprzęt i zaplecze dla nurków rekreacyjnych i technicznych.
Zakwaterowanie:

Prywatne apartamenty, cena za apartament/doba/bez wyżywienia:
apartament 2-osobowy od 45 eur
apartament 3-osobowy od 60 eur
apartament 4-osobowy od 75 eur

Szacowany koszt pobytu jednej osoby przez 7 dni (bez wyżywienia) około 140-160 eur.

Dojazd:
przejazd w dwie strony komfortowym busem - 850 pln/osoba (paliwo, winiety, opłaty promowe, przemieszczanie się po wyspie)
Pakiety nurkowe
10 nurkowań 270 EUR  
8 nurkowań 240 EUR  
6 nurkowań 190 EUR  

Nurkowania trwających do 60 minut, wszystkie nurkowania z brzegu lub łodzi,

W cenie butla 12 lub 15 l, balast, przewodnik, kawa, herbata, woda, ciastka.

Osoba nie nurkująca na łodzi 10 eur, w miarę dostępności miejsc.
W ramach pakietu 10 nurkowań odwiedzacie także wraki, nie ma żadnych dopłat.

Nurkowania techniczne – dekompresyjne lub przedłużone
(nurkowania dekompresyjne, o głębokości przekraczającej 40 m, nurkowania trwające powyżej 60 minut lub wymagające asysty w podawaniu/odbieraniu butli)

- dopłata "TEC" do pakietu 6-10 nurkowań (3-5 dni nurkowych): 50 EUR
w cenie: twinset/sidemount albo butla stage/butla z powietrzem do przetoczenia, support powierzchniowy, przedłużony czas nurkowania.
- dopłata “TEC” do pojedynczego nurkowania: 10 EUR
w cenie: support powierzchniowy, przedłużony czas nurkowania.

Uwaga: drogą mailową dostępny jest szczegółowy cennik gazów dla nurków technicznych.

Ubezpieczenie
W ramach wykupionego pakietu oraz zakwaterowania Nautica Vis oferuje nam ubezpieczenie KL, NNW oraz ubezpieczenie dla nurków rekreacyjnych do 40m (nurkowie techniczni muszą posiadać własne ubezpieczenie np. DAN).

Plan wyjazdu
Ruszamy w piątek 11 czerwca około południa z Warszawy i jedziemy do Splitu, w sobotę rano jest prom na wyspę Vis (płynie około 2.5h). Na miejscu jesteśmy około godziny 14:00. Wracamy promem w sobotę 19 czerwca i w Warszawie jesteśmy w niedzielę około południa.Na naszym wyjeździe planujemy kursy:

13 - 16.06.2020  TDI  Extended Range 
15 - 18.06.20120  Trimix (normoskyczny)


W celu potwierdzenia rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w eur w wysokości 30% kwoty za zakwaterowanie  (lub równowartość w PLN po kursie NBP.)

Pytania i zapisy: tel. 500 11 03 11 lub mail czarek.abramowski@gmail.com

Pozdrawiam i zapraszam
Cezary Czaro Abramowski
SHARE

    Zostaw Komentarz

0 comments:

Prześlij komentarz